Jak dbać o skórę wrażliwą?

Jeśli Twoja skóra ma skłonność do przesuszania, w kontakcie z wieloma kosmetykami pojawiają się na niej krostki i zaczerwienienia, a także inne zmiany zapalne, można śmiało powiedzieć, że jest to skóra wrażliwa. W takim przypadku musisz w odpowiedni sposób o nią zadbać, aby nie narażać ją na kontakt z alergenami. Warto podkreślić, że uniwersalne kosmetyki dostępne powszechnie w sklepach i drogeriach w przypadku skóry wrażliwej nie będą odpowiednie do zapewnienia jej właściwej pielęgnacji.

Przede wszystkim nie szkodzić

Jeśli wiemy, że dane kosmetyki, np. konkretnej marki, są dla nas czynnikiem alergennym, wówczas należy je wykluczyć z naszej kosmetyczki. Dalsze ich wykorzystywanie może zakończyć się dla naszej skóry trwałymi zmianami zapalnymi, których nijak nie będziemy mogli się pozbyć. Nie powinniśmy korzystać z żadnych kosmetyków o niewiadomym pochodzeniu i składzie. Dla osób posiadających skórę wrażliwą szczególnie polecane są wszystkie kosmetyki wyprodukowane w oparciu wyłącznie o naturalne składniki. Naturalne kosmetyki tworzone są najczęściej właśnie z myślą o osobach mających problemy z cerą, albo dla tych, których skóra jest niezwykle wrażliwa. Kosmetyki naturalne można kupować w aptekach lub dobrze zaopatrzonych drogeriach. Bez problemów kupimy je również w wyspecjalizowanych sklepach internetowych.

Zmiany stylu życia

Wykorzystywanie do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej naturalnych kosmetyków, począwszy od mydła i żelu do mycia ciała, aż po kremy na dzień i na noc, to tylko jedna z reguł, która powinna obowiązywać u osób mających tego typu cerę. Skóra wrażliwa wymaga wprowadzeniu wielu zmian w naszym życiu. Trzeba regularnie nawilżać ją, natłuszczać i łagodzić powstające zmiany zapalne. Należy budować na skórze ochronną warstwę lipidową, zwłaszcza wówczas, gdy powietrze na dworze jest przesuszone, albo panuje mróz. Kosmetyki przeznaczone do skóry wrażliwej będą odpowiednie na każdą pogodę. Zawsze taką informację uzyskamy z ich ulotek dołączanych przez producentów. Jeśli nie będziemy stosować się do restrykcyjnych zasad pielęgnacji cery, będzie ona zawsze w nie najlepszej kondycji. Warto więc zadbać o skórę jeszcze przed wystąpieniem jakichkolwiek zmian na jej powierzchni.

Comments are closed.