Kosmetyki do demakijażu

Makijaż jest jednym z podstawowych etapów przygotowania kobiety do wyjścia na imprezę, czy do pracy. Większość kobiet nie wychodzi nawet do sklepu bez makijażu. Podstawą jest tutaj puder i tusz do rzęs. Ilość kosmetyków kolorowych służących do tzw. make-up`u może zaskakiwać, zwłaszcza, jeśli uświadomimy sobie, że wszystkie te kosmetyki mają upiększyć kobietę. Czasem makijaż jest ostrzejszy i bardziej wyrazisty, na przykład wtedy, gdy kobieta udaje się na bal sylwestrowy czy przyjęcie karnawałowe, a innym razem make up jest na tyle delikatny, że wcale go nie widać. Większość pań jest zwolennikami naturalnego, subtelnego makijażu, który dodaje im urody. Bez względu jednak na to, z jakim makijażem mamy akurat do czynienia, nigdy nie powinniśmy zapominać o jego zmyciu po powrocie do domu.

Szkodliwość braku demakijażu

Spanie w makijażu jest szkodliwe dla kondycji naszej skóry twarzy, przyczynia się do powstawania niedoskonałości i zaskórników. Skóra nie oddycha, co jest dla niej nie najlepszą sytuacją. Brak demakijażu w dłuższej perspektywie czasu szybko doprowadzić do przedwczesnego starzenia się skóry. Żadna kobieta nie chciałaby, aby w wieku 30 lat jej skóra była pomarszczona i pełna bruzd czy kurzych łapek. Można się ustrzec takiej sytuacji, jeśli będziemy w odpowiedni sposób traktować naszą cerę.

Kosmetyki do demakijażu twarzy

W sklepach, drogeriach i w aptekach można znaleźć wiele produktów służących do demakijażu oczu i twarzy. Najbardziej są popularne wszelkiego rodzaju mleczka i płyny, których wykorzystanie jest proste i szybkie. Wystarczy nałożyć na wacik czy płatek kosmetyczny niewielką ilość takiego kosmetyku, następnie przyłożyć go na przykład do oczu, odczekać chwilę i rozpocząć etap demakijażu.

Pamiętajmy, że oczy zmywa się pocierając wacikiem od zewnętrznej, do wewnętrznej strony powieki. Nie można zbyt mocno pocierać delikatnej skóry wokół oczu, ponieważ prowadzi to do jej pomarszczenia. W podobny sposób zmywamy puder, czy podkład i róż z policzków, brody, nosa i czoła.

Jeśli znajdujemy się w podróży, szybkim sposobem na demakijaż będzie użycie specjalnych chusteczek nawilżanych do demakijażu. Można je wykorzystać praktycznie w każdej sytuacji, zmywając za ich pomocą cały makijaż oczu i twarzy.

Comments are closed.